✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-523KD1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512D523KE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 523KΩ(523KR) |
| Resistance Tolerance : | ±0.5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,523K ,±0.5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

HR0402F3M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F270RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F316KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,316K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F12K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F270KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K99Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.99K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.6M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F249RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,249R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F19K6Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,19.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J150KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.6M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K54Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.54K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K91Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.91K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K42Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.42K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F475RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,475R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.7K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in