✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-5K10J1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512J5K10E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 5.1KΩ(5.1KR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,5.1K ,±5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

HR0402F169RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,169R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K62Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.62K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F13K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,13.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F23K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,23.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F110KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,110K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F48K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,48.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F158KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,158K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F499RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,499R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J430KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K13Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.13K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J12K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F360KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F17K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,17.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K16Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.16K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F180KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F182RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,182R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F33K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,33K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in