✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-604KD1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512D604KE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 604KΩ(604KR) |
| Resistance Tolerance : | ±0.5% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,604K ,±0.5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

HR0402F23K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,23.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J160KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F100RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F130KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K49Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.49K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F147RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,147R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K57Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.57K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J160RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K65Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.65K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F174KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,174K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F499KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,499K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F200RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F160RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F12K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J270RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,270R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J18K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F604KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,604K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in