✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-619KF1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F619KE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 619KΩ(619KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,619K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

HR0402F3K92Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.92K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J430RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F475RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,475R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F464KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,464K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F287KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,287K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K74Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.74K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J680RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,680R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J560KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,560K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F340RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,340R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F24K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,24.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J300KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F33K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,33.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K13Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.13K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F13K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,13.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J220KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F60K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,60.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in