✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-66K5F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F66K5E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 66.5KΩ(66.5KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,66.5K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

HR0402F300KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,300K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F51K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F23K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,23.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K49Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.49K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F280KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,280K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K80Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F392RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,392R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F162RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,162R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F681RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,681R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F20K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F287RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,287R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F324KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,324K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F511RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,511R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F160RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K87Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.87K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in