✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R13-2010-26K1D1T001LSTH |
| Manufacturer Product Number: | STH2010D26K1E04A |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-STH |
| Type : | Anti-Sulfuration Thick Film Resistor |
| Size : | 2010 |
| Resistance Value : | 26.1KΩ(26.1KR) |
| Resistance Tolerance : | ±0.5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,2010 ,26.1K ,±0.5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-STH |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-STH |
| Product Type | Anti-Sulfuration Thick Film Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _STH.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-16

ST0402D11K8Q10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,11.8K ,±0.5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

STH0402F16K5Q10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,16.5K ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More

ST0402F17K8Q10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,17.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

STH0402F180RQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,180R ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More

ST0402F11R3Q10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,11.3R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

ST0402F13R0Q10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,13R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

STH0402F16R0Q10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,16R ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More

STH0402D127RQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,127R ,±0.5% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More

ST0402F0R00Q10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor0402 ,0R ,1% ,1/16W ,- ,±400PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

STH0402J150KQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,150K ,±5% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More

ST0402F105KQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,105K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

STH0402D162RQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,162R ,±0.5% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More

STH0402F187RQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,187R ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More

STH0402F127RQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,127R ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More

STH0402D147RQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,147R ,±0.5% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More

ST0402D147KQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,147K ,±0.5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

ST0402F147KQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,147K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

ST0402D105RQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,105R ,±0.5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

ST0402D118RQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,118R ,±0.5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-ST
$0.000000 More

STH0402D160KQ10Z
Anti-Sulfuration Thick Film Resistor,0402 ,160K ,±0.5% ,1/10W ,- ,±100PPM ,EVER-STH
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in