✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R22-1210-1R80F1T001JELR |
| Manufacturer Product Number: | ELR12FT1R80DES |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ELR |
| Type : | Metal Film Chip Resistor |
| Size : | 1210 |
| Resistance Value : | 1.8Ω |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±50PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Metal Film Chip Resistor ,1210 ,1.8R ,±1% ,1W ,±50PPM |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ELR |
| Product Type | Metal Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ELR_EWLR_Precision_Rev_25_01.pdf |
| RoHs Report | RoHS_20241015A.pdf |
| REACH Report | REACH_SZXEC24003220502.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-03

ELR04FV2R40ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,2.4R ,±1% ,1/4W(0.25W) ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FWR052ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,0.052R(52mR) ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FV7R68ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,7.68R ,±1% ,1/4W(0.25W) ,±100PPM
$0.000000 More

ELR02FNR068EAS
Metal Film Chip Resistor ,0201 ,0.068R(68mR) ,±1% ,1/20W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FV4R32ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,4.32R ,±1% ,1/4W(0.25W) ,±100PPM
$0.000000 More

ELR02FXR090EAS
Metal Film Chip Resistor ,0201 ,0.09R(90mR) ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR02FXR060EAS
Metal Film Chip Resistor ,0201 ,0.06R(60mR) ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FV5R49ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,5.49R ,±1% ,1/4W(0.25W) ,±100PPM
$0.000000 More

ELR02FXR082EAS
Metal Film Chip Resistor ,0201 ,0.082R(82mR) ,±1% ,1/10W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FV8R06ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,8.06R ,±1% ,1/4W(0.25W) ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FV2R67ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,2.67R ,±1% ,1/4W(0.25W) ,±100PPM
$0.000000 More

ELR02FNR056EAS
Metal Film Chip Resistor ,0201 ,0.056R(56mR) ,±1% ,1/20W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FVR062ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,0.062R(62mR) ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FVR130ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,0.13R(130mR) ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FVR060ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,0.06R(60mR) ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FV1R69ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,1.69R ,±1% ,1/4W(0.25W) ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FV3R24ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,3.24R ,±1% ,1/4W(0.25W) ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FVR075ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,0.075R(75mR) ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR02FNR055EAS
Metal Film Chip Resistor ,0201 ,0.055R(55mR) ,±1% ,1/20W ,- ,±100PPM
$0.000000 More

ELR04FVR110ECS
Metal Film Chip Resistor ,0402 ,0.11R(110mR) ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in