| Product number: | TVS2-2E24V0C47H66M01SMCTP |
| Manufacturer Product Number: | TPSMCJ24CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-TPSMCJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 1500W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 24V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 38.9V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 38.56A |
| Package : | DO-214AB (SMC) |
| Description: | BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-38.56A ,IR:1μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMCJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-TPSMCJ |
| Product Type | TVS Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-09

4.0SMF48A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-5.16A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CX
$0.000000 More

SMBJ250CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-1.48A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
SMAJ6.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-35.71A ,IR:500μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ190A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):190V ,VC@IPP:307.8V ,IPP-1.3A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF33A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-3.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF60CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-2.07A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF24A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-5.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF20CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-6.17A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF6.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-38.83A ,IR:800μA ,SOD-123FL ,AG
$0.000000 More
SMAJ7.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ19A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):19V ,VC@IPP:30.8V ,IPP-13A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF28CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.82A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,28CL
$0.000000 More

TPSMEJ24CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-129A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMEJ
$0.000000 More
SMF140CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:224V ,IPP-0.89A(890mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,14CL
$0.000000 More
SMAJ3.3A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):3.3V ,VC@IPP:8V ,IPP-43.8A ,IR:600μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF100CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-1.23A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ400CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):400V ,VC@IPP:648V ,IPP-0.62A(620mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More

4.0SMF78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.18A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DT
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in