| Product number: | TVS2-2E36V0C73H13M01SMCTP |
| Manufacturer Product Number: | TPSMCJ36CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-TPSMCJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 1500W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 36V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 58.1V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 25.82A |
| Package : | DO-214AB (SMC) |
| Description: | BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-25.82A ,IR:1μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMCJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-TPSMCJ |
| Product Type | TVS Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-09

4.0SMF75A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.3A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DR
$0.000000 More
SMF14A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-8.62A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,14CL
$0.000000 More
SMAJ54A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):54V ,VC@IPP:87.1V ,IPP-4.59A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ20A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ7.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ140A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:226.8V ,IPP-1.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF20CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.34A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,20CL
$0.000000 More
SMAJ220A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-1.12A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF28CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-4.41A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF40A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CR
$0.000000 More
SMAJ180CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):180V ,VC@IPP:291.6V ,IPP-1.37A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ120A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-2.07A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ24A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-10.28A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF64A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-1.94A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ45A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-5.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF40CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,40CL
$0.000000 More
SMF28A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-4.41A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF10CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-11.76A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF10A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-11.76A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in