The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2J17V0C31F63M01SMFSS |
| Manufacturer Product Number: | SMF17CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMF |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 200W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 17V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 27.6V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 7.25A |
| Package : | SMF |
| Description: | BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-7.25A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SMF Series 5.0 To 220 V 200W |
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMF_v2107.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-21
Quantity
Unit Price
5
$0.060923
20
$0.048738
100
$0.037772
300
$0.025588
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SMCJ18CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-51.37A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMF54CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):54V ,VC@IPP:87.1V ,IPP-2.3A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF18A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-6.85A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.18A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DT
$0.000000 More

4.0SMF18CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-13.7A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,18CL
$0.000000 More

4.0SMF43A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CT
$0.000000 More
SMF10A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-11.76A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF7.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SOD-123FL ,AP
$0.000000 More
SMF48CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-2.58A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ8.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF30A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-4.13A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMBJ24CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-15.42A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.000000 More

4.0SMF26CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,26CL
$0.000000 More
SMF130CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-0.96A(960mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF60CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.14A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,60CL
$0.000000 More
SMF78A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-1.59A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ13CA
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:21.5V ,IPP-18.6A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF60A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-2.07A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF17A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-14.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BR
$0.000000 More

SMBJ300CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-1.23A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.042646 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in