The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2J48V0C95A77M01SMFSS |
| Manufacturer Product Number: | SMF48CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMF |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 200W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 48V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 77.4V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 2.58A |
| Package : | SMF |
| Description: | BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-2.58A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SMF Series 5.0 To 220 V 200W |
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMF_v2107.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-03
Quantity
Unit Price
5
$0.060923
20
$0.048738
100
$0.037772
300
$0.025588
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ80A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129.6V ,IPP-3.09A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF8.5CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-13.89A ,IR:10μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ120A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-2.07A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ300A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-0.82A(820mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF14CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-8.62A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
5.0SMDJ33CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-94.75A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TVS
$0.000000 More

4.0SMF43CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,43CL
$0.000000 More
SMAJ200CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):200V ,VC@IPP:324V ,IPP-1.23A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF90CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):90V ,VC@IPP:146V ,IPP-1.37A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF160A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-0.77A(770mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

TPSMEJ24CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-129A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMEJ
$0.000000 More

4.0SMF24CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-10.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,24CL
$0.000000 More
SMAJ5.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-43.48A ,IR:800μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ26CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ43A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF51CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.86A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,51CL
$0.000000 More

SMBJ51A
UNI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-7.28A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More

4.0SMF7.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SOD-123FL ,7CL
$0.000000 More
5.0SMDJ18CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-172.95A ,IR:10μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TVS
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in