The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2J51V0C99A72M01SMFSS |
| Manufacturer Product Number: | SMF51CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMF |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 200W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 51V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 82.4V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 2.43A |
| Package : | SMF |
| Description: | BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-2.43A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SMF Series 5.0 To 220 V 200W |
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMF_v2107.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-18
Quantity
Unit Price
5
$0.060923
20
$0.048738
100
$0.037772
300
$0.025588
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

4.0SMF22CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-11.26A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,22CL
$0.000000 More
SMAJ40A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ60CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.13A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF7.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-16.67A ,IR:100μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ160CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-1.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ9.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ85CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-2.92A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF75A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-1.65A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF33A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-3.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF5.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-43.38A ,IR:800μA ,SOD-123FL ,5CL
$0.000000 More
SMF64CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-1.94A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF170CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-0.73A(730mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF5.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-43.38A ,IR:800μA ,SOD-123FL ,AE
$0.000000 More

4.0SMF45CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-5.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,45CL
$0.000000 More
SMF15CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-8.2A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ120CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-2.07A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ180A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):180V ,VC@IPP:291.6V ,IPP-1.37A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ5.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-43.48A ,IR:800μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF58A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-2.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in