| Product number: | TVS2-2J5V00C02L54M523FLJD |
| Manufacturer Product Number: | SMF5.0CA |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-SMF |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 200W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 5V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 9.2V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 21.7A |
| Package : | SOD-123FL |
| Description: | BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-21.7A ,IR:400μA ,SOD-123FL |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | JD-TVSSMF |
| Product Type | TVS Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_SMF.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

SMF6.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-19.4A ,IR:400μA ,SOD-123FL
$0.000000 More

SMF6.5CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-17.9A ,IR:250μA ,SOD-123FL
$0.000000 More

SMF6.0CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-19.4A ,IR:400μA ,SOD-123FL
$0.000000 More

SMF5.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-21.7A ,IR:400μA ,SOD-123FL,AE
$0.000000 More

SMAJ20CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:1μA ,SMA/DO-214AC
$0.000000 More

SMF6.5A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-17.9A ,IR:250μA ,SOD-123FL
$0.000000 More

4.0SMF8.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SOD-123FL ,AR
$0.000000 More
SMAJ20CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ7.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ160A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-1.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

5KP64A
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-48.54A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More
SMAJ120A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-2.07A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF58A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-2.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ140A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:226.8V ,IPP-1.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF7.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SOD-123FL ,7VCL
$0.000000 More
SMF6.5A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-17.86A ,IR:250μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

TPSMEJ36A
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-86A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMEJ
$0.000000 More
SMF45A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-2.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF10CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.52A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,10CL
$0.000000 More
SMF11A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-10.99A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in