The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N120VD59A59M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ120CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 120V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 193V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 2.07A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-2.07A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-18
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMF160CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-0.77A(770mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF60CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-2.07A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ9.0CA
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF12A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-10.05A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF11CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-21.98A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,11CL
$0.000000 More

4.0SMF51CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.86A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,51CL
$0.000000 More
SMF40CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-3.1A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMDJ5.0CA
BI TVS Diodes ,3000W ,VRWM(V):440V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-326.09A ,IR:1000μA ,SMC/DO-214AB ,-
$0.000000 More
SMAJ90CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):90V ,VC@IPP:146V ,IPP-2.74A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF10A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.52A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,AX
$0.000000 More

4.0SMF13A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:20V ,IPP-18.6A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BG
$0.000000 More
5.0SMDJ40CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-78.29A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB
$0.220846 More
SMAJ36A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-6.88A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF100CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-1.23A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More

5KP33A
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-93.81A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More
SMAJ100A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-2.47A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ190CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):190V ,VC@IPP:307.8V ,IPP-1.3A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

5KP12CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-251.26A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More

SMBJ48A
UNI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):48V ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More

4.0SMF6.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-35.71A ,IR:500μA ,SOD-123FL ,AK
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in