The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N140VD69A48M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ140CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 140V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 226.8V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 1.76A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:226.8V ,IPP-1.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

4.0SMF8.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SOD-123FL ,AR
$0.000000 More

4.0SMF15CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-16.4A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,15CL
$0.000000 More

5KP64A
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-48.54A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More
5.0SMDJ33CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-94.75A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TVS
$0.000000 More

4.0SMF7.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SOD-123FL ,AM
$0.000000 More
SMAJ12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ130CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-1.91A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ58A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-4.27A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF14CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-8.62A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ20CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ110A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):110V ,VC@IPP:177V ,IPP-2.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ16CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMBJ5.0CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-65.22A ,IR:800μA ,SMB/DO-214AA ,-
$0.026505 More
SMAJ170CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-1.45A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ85A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-2.92A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF33CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-3.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ100CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-2.47A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF8.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SOD-123FL ,8VCL
$0.000000 More

4.0SMF12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,BE
$0.000000 More

4.0SMF6.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-35.71A ,IR:500μA ,SOD-123FL ,6VCL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in