The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N16V0C30G42M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ16CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 16V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 26V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 15.38A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-21
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ51CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.85A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF10A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-11.76A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

TPSMCJ24CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-38.56A ,IR:1μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMCJ
$0.000000 More

4.0SMF26CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,26CL
$0.000000 More

SMBJ58A
UNI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-6.41A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
SMAJ250CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-0.99A(990mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF45CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-2.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF43A
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-2.88A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF120A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-1.04A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF12CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-10.05A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF180CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):180V ,VC@IPP:292V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF20A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.34A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BV
$0.000000 More

4.0SMF85A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-2.92A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DV
$0.000000 More
SMAJ170CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-1.45A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF64CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-3.88A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,64CL
$0.000000 More

4.0SMF40A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CR
$0.000000 More

4.0SMF14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,14CL
$0.000000 More
SMAJ90A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):90V ,VC@IPP:146V ,IPP-2.74A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ220A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-1.12A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF130CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-0.96A(960mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in