The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N20V0C39G19M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ20CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 20V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 32.4V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 12.35A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
5.0SMDJ33CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-94.75A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TVS
$0.000000 More

4.0SMF28CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.82A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,28CL
$0.000000 More
SMF7.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-16.67A ,IR:100μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF43A
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-2.88A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF24CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-10.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,24CL
$0.000000 More

4.0SMF36A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-6.88A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CP
$0.000000 More
SMAJ33A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF85CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-2.92A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,85CL
$0.000000 More
SMF130A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-0.96A(960mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF20A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-6.17A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF30CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-4.13A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF85A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-2.92A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DV
$0.000000 More

SMBJ36CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-10.33A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.025588 More

SM8S36AG
UNI TVS Diodes ,6600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-114A ,IR:5μA ,DO-218AB ,SOCAY-SM8S
$0.000000 More

5KP64A
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-48.54A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More

4.0SMF6.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-38.83A ,IR:800μA ,SOD-123FL ,AG
$0.000000 More

SMCJ100A
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-9.26A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More

4.0SMF51CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.86A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,51CL
$0.000000 More
SMF15CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-8.2A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
5.0SMDJ18CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-172.95A ,IR:10μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TVS
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in