The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N250VE07A22M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ250CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 250V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 405V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 0.99A(990mA) |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-0.99A(990mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.153526
20
$0.131137
100
$0.097553
300
$0.067168
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ36A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-6.88A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ40A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
5.0SMDJ36CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-86.92A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TVS
$0.000000 More
SMAJ350A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):350V ,VC@IPP:567V ,IPP-0.71A(710mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More

SMBJ36CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-10.33A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.025588 More

4.0SMF40A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CR
$0.000000 More
SMF11CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-10.99A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ140A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:226.8V ,IPP-1.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF120CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-1.04A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

TPSMEJ36A
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-86A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMEJ
$0.000000 More

4.0SMF28A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.82A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CG
$0.000000 More
SMAJ15CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-16.39A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF15A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-8.2A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ440A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):440V ,VC@IPP:713V ,IPP-0.56A(560mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF14CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-8.62A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ8.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF7.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SOD-123FL ,AP
$0.000000 More
SMF33A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-3.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMBJ300CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-1.23A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.042646 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in