The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N26V0C53F90M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ26CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 26V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 42.1V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 9.5A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMF130A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-0.96A(960mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF78CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.18A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,78CL
$0.000000 More
SMF85A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-1.46A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF43A
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-2.88A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF18A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-13.7A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BT
$0.000000 More
SMF8.0CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-14.71A ,IR:25μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

5KP64A
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-48.54A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More
SMAJ48A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-5.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF28A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.82A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CG
$0.000000 More
SMF200CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):200V ,VC@IPP:324V ,IPP-0.62A(620mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ220A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-1.12A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMAJ10CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.53A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ130A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-1.91A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF8.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SOD-123FL ,AT
$0.000000 More

SMBJ36A
UNI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-10.33A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More

4.0SMF7.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SOD-123FL ,7VCL
$0.000000 More
SMF15CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-8.2A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,BE
$0.000000 More

4.0SMF24CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-10.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,24CL
$0.000000 More
SMF64CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-1.94A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in