The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N28V0C57F84M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ28CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 28V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 45.4V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 8.81A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.81A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

4.0SMF16A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BP
$0.000000 More
SMAJ140A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:226.8V ,IPP-1.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF45A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-5.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CV
$0.000000 More

4.0SMF26A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CE
$0.000000 More
SMF13CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:21.5V ,IPP-9.3A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF90CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):90V ,VC@IPP:146V ,IPP-1.37A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF13A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:21.5V ,IPP-9.3A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ26CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF30CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,30CL
$0.000000 More
SMF14A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-8.62A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF12CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-10.05A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF26CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,26CL
$0.000000 More
SMAJ51A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.85A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ100A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-2.47A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ6.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-38.83A ,IR:800μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF180CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):180V ,VC@IPP:292V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF24CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-5.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ75A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.31A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF33CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,33CL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in