The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N300VE21A14M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ300CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 300V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 486V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 0.82A(820mA) |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-0.82A(820mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-21
Quantity
Unit Price
5
$0.153526
20
$0.131137
100
$0.097553
300
$0.067168
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMF14A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-8.62A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ85CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-2.92A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF7.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SOD-123FL ,7VCL
$0.000000 More
SMF24A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-5.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

P6KE24CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:33.2V ,IPP-18.07A ,IR:5μA ,DO-204AC(DO-15) ,SOCAY-P6KE
$0.000000 More
SMF28CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-4.41A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

TPSMEJ24CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-129A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMEJ
$0.000000 More
SMAJ180A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):180V ,VC@IPP:291.6V ,IPP-1.37A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF8.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SOD-123FL ,8CL
$0.000000 More

4.0SMF12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,BE
$0.000000 More
SMF90A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):90V ,VC@IPP:146V ,IPP-1.37A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF190A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):190V ,VC@IPP:308V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF5.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-43.38A ,IR:800μA ,SOD-123FL ,AE
$0.000000 More
SMAJ6.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-38.83A ,IR:800μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF20A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-6.17A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF7.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SOD-123FL ,AP
$0.000000 More
SMAJ14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ75CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.31A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SM8S24AG
UNI TVS Diodes ,6600W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-170A ,IR:5μA ,DO-218AB ,SOCAY-SM8S
$0.000000 More

SM8S36AG
UNI TVS Diodes ,6600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,- ,IR:10μA ,DO-218AB ,SOCAY-SM8S
$0.618369 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in