The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N350VE24A08M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ350CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 350V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 567V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 0.71A(710mA) |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):350V ,VC@IPP:567V ,IPP-0.71A(710mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.153526
20
$0.131137
100
$0.097553
300
$0.067168
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

4.0SMF33CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,33CL
$0.000000 More
SMAJ300CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-0.82A(820mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMAJ18A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-13.7A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF43A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CT
$0.000000 More

SMBJ58A
UNI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-6.41A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
SMAJ130CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-1.91A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF6.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-38.83A ,IR:800μA ,SOD-123FL ,AG
$0.000000 More

4.0SMF17A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-14.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BR
$0.000000 More
SMF40A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-3.1A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ11A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-21.98A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF6.5A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-17.86A ,IR:250μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF60CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.14A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,60CL
$0.000000 More
SMAJ300A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-0.82A(820mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More

4.0SMF28A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.82A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CG
$0.000000 More
SMAJ110A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):110V ,VC@IPP:177V ,IPP-2.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF140CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:224V ,IPP-0.89A(890mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF11CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-21.98A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,11CL
$0.000000 More
SMAJ19A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):19V ,VC@IPP:30.8V ,IPP-13A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMCJ64CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-14.56A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More

4.0SMF16CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,16CL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in