The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N40V0C79F50M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ40CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 40V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 64.5V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 6.2A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMF45CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-2.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ26CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF16CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,16CL
$0.000000 More
SMAJ170CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-1.45A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF15A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-16.4A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BM
$0.000000 More
SMAJ10CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.53A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF85CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-1.46A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More

4.0SMF24A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-10.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BZ
$0.000000 More
SMAJ15CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-16.39A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ200CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):200V ,VC@IPP:324V ,IPP-1.23A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ75A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.31A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF58CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-2.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,BE
$0.000000 More
SMAJ440A
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):440V ,VC@IPP:713V ,IPP-0.56A(560mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMAJ78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF7.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-16.67A ,IR:100μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF58A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-2.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ170A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-1.45A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF16A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BP
$0.000000 More
SMAJ110CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):110V ,VC@IPP:177V ,IPP-2.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in