The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N43V0C85F43M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ43CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 43V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 69.4V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 5.76A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

4.0SMF14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,14CL
$0.000000 More

SMBJ51A
UNI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-7.28A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
SMAJ54A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):54V ,VC@IPP:87.1V ,IPP-4.59A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ58A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-4.27A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF60A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.14A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DG
$0.000000 More

4.0SMF48CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-5.16A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,48CL
$0.000000 More

4.0SMF22CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-11.26A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,22CL
$0.000000 More
SMF13A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:21.5V ,IPP-9.3A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ60A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.13A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ20CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF8.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SOD-123FL ,8CL
$0.000000 More
SMF12A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-10.05A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF78CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.18A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,78CL
$0.000000 More

4.0SMF64A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-3.88A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DM
$0.000000 More
SMAJ110A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):110V ,VC@IPP:177V ,IPP-2.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF43A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CT
$0.000000 More
SMF220CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-0.56A(560mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ440A
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):440V ,VC@IPP:713V ,IPP-0.56A(560mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF43A
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-2.88A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in