The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N440VE29A03M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ440A |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 440V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 713V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 0.56A(560mA) |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):440V ,VC@IPP:713V ,IPP-0.56A(560mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-29
Quantity
Unit Price
5
$0.153526
20
$0.131137
100
$0.097553
300
$0.067168
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ200CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):200V ,VC@IPP:324V ,IPP-1.23A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ43CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF64A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-1.94A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ8.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ8.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ12CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ220A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-1.12A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More

SMCJ64CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-14.56A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMF64CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-1.94A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF24CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-5.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMDJ100CA
BI TVS Diodes ,3000W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-18.52A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMDJ
$0.000000 More
SMF8.5A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-13.89A ,IR:10μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ54CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):54V ,VC@IPP:87.1V ,IPP-4.59A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF6.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-35.71A ,IR:500μA ,SOD-123FL ,AK
$0.000000 More
SMF48A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-2.58A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF7.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SOD-123FL ,AM
$0.000000 More
SMAJ20CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ16A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF22CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-5.63A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF9.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SOD-123FL ,9CL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in