The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N45V0C90F40M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ45CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 45V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 72.7V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 5.5A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-5.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-18
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMF10A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-11.76A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF40A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-3.1A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF60A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-2.07A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF22CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-11.26A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,22CL
$0.000000 More
SMF120CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-1.04A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ51A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.85A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ250CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-0.99A(990mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF5.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-21.74A ,IR:400μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF24CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-10.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,24CL
$0.000000 More

SM8S24AG
UNI TVS Diodes ,6600W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-170A ,IR:5μA ,DO-218AB ,SOCAY-SM8S
$0.000000 More
SMAJ30A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF58CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-4.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,58CL
$0.000000 More
SMF12A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-10.05A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF170CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-0.73A(730mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF11A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-10.99A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF60CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-2.07A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ13CA
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:21.5V ,IPP-18.6A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF7.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SOD-123FL ,AP
$0.000000 More

TPSMEJ33CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-94A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMEJ
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in