The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N6V00C04H69M54SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ6.0CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 6V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 10.3V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 38.83A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-38.83A ,IR:800μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-17
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMF8.0CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-14.71A ,IR:25μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF7.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SOD-123FL ,7CL
$0.000000 More
SMF80A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129V ,IPP-1.55A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ75CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.31A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF180CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):180V ,VC@IPP:292V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

SMBJ30CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-12.4A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
SMF28A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-4.41A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF7.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-16.67A ,IR:100μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF170CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-0.73A(730mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF11A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-10.99A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ220A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-1.12A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF140CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:224V ,IPP-0.89A(890mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ28CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.81A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ80A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129.6V ,IPP-3.09A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ85CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-2.92A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF9.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SOD-123FL ,AV
$0.000000 More

SMCJ58A
UNI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-16.03A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.068234 More
SMF6.5A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-17.86A ,IR:250μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ160CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-1.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF18A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-13.7A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BT
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in