The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N6V50C06H57M53SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ6.5CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 6.5V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 11.2V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 35.71A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-35.71A ,IR:500μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-18
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

4.0SMF40A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CR
$0.000000 More
SMAJ9.0CA
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF9.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-12.99A ,IR:5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

P6KE24CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:33.2V ,IPP-18.07A ,IR:5μA ,DO-204AC(DO-15) ,SOCAY-P6KE
$0.000000 More
SMAJ30CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF8.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SOD-123FL ,AR
$0.000000 More
5.0SMDJ33CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-94.75A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TVS
$0.000000 More

4.0SMF64CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-3.88A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,64CL
$0.000000 More
SMAJ15A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-16.39A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF10A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-11.76A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF190A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):190V ,VC@IPP:308V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF24CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-5.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF12CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-10.05A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

P6KE36CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):30.8V ,VC@IPP:49.9V ,IPP-12.02A ,IR:5μA ,DO-204AC(DO-15) ,SOCAY-P6KE
$0.000000 More

4.0SMF60A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.14A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DG
$0.000000 More

SMCJ64CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-14.56A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMAJ7.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMBJ36CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-10.33A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.025588 More
SMAJ30A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF7.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SOD-123FL ,AM
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in