The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N70V0D25F02M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ70CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 70V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 113V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 3.54A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-3.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

4.0SMF28A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.82A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CG
$0.000000 More

4.0SMF17CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-14.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,17CL
$0.000000 More

4.0SMF24A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-10.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BZ
$0.000000 More

4.0SMF60CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.14A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,60CL
$0.000000 More
SMF40A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-3.1A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ54A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):54V ,VC@IPP:87.1V ,IPP-4.59A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ350CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):350V ,VC@IPP:567V ,IPP-0.71A(710mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More

4.0SMF43CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,43CL
$0.000000 More
SMF33CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-3.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ6.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-35.71A ,IR:500μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF70A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-1.77A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF13CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:21.5V ,IPP-9.3A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMBJ5.0CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-65.22A ,IR:800μA ,SMB/DO-214AA ,-
$0.026505 More
SMF43A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-2.88A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ130CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-1.91A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF60CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-2.07A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
5.0SMDJ40CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-78.29A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB
$0.220846 More
SMAJ26A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ9.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ30CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in