The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N78V0D33A95M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ78CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 78V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 126V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 3.17A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-30
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMF19A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):19V ,VC@IPP:30.6V ,IPP-6.54A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF70CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-1.77A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More

4.0SMF18CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-13.7A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,18CL
$0.000000 More

SMBJ250CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-1.48A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More

SMBJ30CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-12.4A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
SMF24A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-5.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF70A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-3.54A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DP
$0.000000 More
SMAJ40A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF40CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,40CL
$0.000000 More
SMF190A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):190V ,VC@IPP:308V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF33A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-3.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMBJ51A
UNI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-7.28A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More

4.0SMF75CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.3A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,75CL
$0.000000 More
SMAJ16CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ17CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-14.49A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

5KP20CA
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-154.32A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More
SMAJ170A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-1.45A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ20A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF140CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:224V ,IPP-0.89A(890mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ40CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in