The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N8V00C12H32M36SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ8.0CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 8V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 13.6V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 29.41A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SMBJ5.0CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-65.22A ,IR:800μA ,SMB/DO-214AA ,-
$0.026505 More
SMF120CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-1.04A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF10A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.52A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,AX
$0.000000 More
SMAJ110A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):110V ,VC@IPP:177V ,IPP-2.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ48A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-5.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ22CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-11.27A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF58A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-2.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF70A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-1.77A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More

4.0SMF8.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SOD-123FL ,8VCL
$0.000000 More
SMAJ6.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-35.71A ,IR:500μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF9.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SOD-123FL ,AV
$0.000000 More
SMAJ80CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129.6V ,IPP-3.09A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMBJ250CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-1.48A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
SMF43A
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-2.88A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ40CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF150CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):150V ,VC@IPP:243V ,IPP-0.82A(820mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF75CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-1.65A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ440A
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):440V ,VC@IPP:713V ,IPP-0.56A(560mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF85CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-1.46A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF28CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-4.41A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in