The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N9V00C15H16M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ9.0CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 9V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 15.4V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 25.97A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-21
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ220CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-1.12A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMAJ7.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ10A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.53A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF51CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.86A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,51CL
$0.000000 More
SMF11A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-10.99A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ180CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):180V ,VC@IPP:291.6V ,IPP-1.37A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF90CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):90V ,VC@IPP:146V ,IPP-1.37A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ8.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF64A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-3.88A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DM
$0.000000 More
SMF64A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-1.94A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ60CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.13A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF10CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.52A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,10CL
$0.000000 More
SMF8.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-14.71A ,IR:25μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ150A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):150V ,VC@IPP:243V ,IPP-1.65A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ8.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF75A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-1.65A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More

4.0SMF30CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,30CL
$0.000000 More

4.0SMF43A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CT
$0.000000 More
SMF20CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-6.17A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SM8S33AG
UNI TVS Diodes ,6600W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-124A ,IR:5μA ,DO-218AB ,SOCAY-SM8S
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in