| Product number: | TVS2-2P24V0C47L49M04SMCTP |
| Manufacturer Product Number: | TPSMEJ24CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-TPSMEJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 5000W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 24V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 38.9V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 129A |
| Package : | DO-214AB (SMC) |
| Description: | BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-129A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMEJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Axial Lead Transient Voltage Suppressors (TVS) |
| Product Series | TPSMEJ Series (15V To 43V ) 5000W |
| Packaging | DO-214AB(SMC) |
| MPQ | 3000 PCS Reel |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-18

SMCJ64CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-14.56A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMAJ58A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-4.27A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ8.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ16CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ19A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):19V ,VC@IPP:30.8V ,IPP-13A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ26CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ140A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:226.8V ,IPP-1.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

5KP33A
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-93.81A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More

4.0SMF60CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.14A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,60CL
$0.000000 More
SMAJ48A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-5.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ60A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.13A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF75CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-1.65A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF9.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-12.99A ,IR:5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF36A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-6.88A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CP
$0.000000 More

4.0SMF75A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.3A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DR
$0.000000 More
SMF6.5CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-17.86A ,IR:250μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMBJ36CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-10.33A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.025588 More

4.0SMF10CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.52A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,10CL
$0.000000 More
SMF8.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-14.71A ,IR:25μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

TPSMEJ36A
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-86A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMEJ
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in