| Product number: | TVS2-2P33V0C67L52M04SMCTP |
| Manufacturer Product Number: | TPSMEJ33CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-TPSMEJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 5000W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 33V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 53.3V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 94A |
| Package : | DO-214AB (SMC) |
| Description: | BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-94A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMEJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Axial Lead Transient Voltage Suppressors (TVS) |
| Product Series | TPSMEJ Series (15V To 43V ) 5000W |
| Packaging | DO-214AB(SMC) |
| MPQ | 3000 PCS Reel |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-18

5KP20CA
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-154.32A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More
SMAJ190A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):190V ,VC@IPP:307.8V ,IPP-1.3A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF14CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-8.62A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF7.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SOD-123FL ,7VCL
$0.000000 More
SMAJ3.3A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):3.3V ,VC@IPP:8V ,IPP-43.8A ,IR:600μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ160A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-1.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF8.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-14.71A ,IR:25μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF54CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):54V ,VC@IPP:87.1V ,IPP-2.3A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.18A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DT
$0.000000 More
SMF58CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-2.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ8.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF85CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-1.46A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ16CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ22A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-11.27A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF70CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-1.77A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More

4.0SMF48CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-5.16A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,48CL
$0.000000 More

4.0SMF33A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CM
$0.000000 More

4.0SMF17CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-14.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,17CL
$0.000000 More
SMF200CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):200V ,VC@IPP:324V ,IPP-0.62A(620mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF7.5A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-15.5A ,IR:50μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in