The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2P40V0C79J64M04SMC5. |
| Manufacturer Product Number: | 5.0SMDJ40CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-5.0SMDJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 5000W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 40V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 64.5V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 78.29A |
| Package : | DO-214AB (SMC) |
| Description: | BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-78.29A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-5.0SMDJ |
| Product Type | TVS Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 5.0SMDJ_v2408.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-14
Quantity
Unit Price
5
$0.609231
20
$0.533077
100
$0.380769
MPQ:500
MOQ: 500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ250CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-0.99A(990mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF48A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-2.58A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ250A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-0.99A(990mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMF6.0CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-19.42A ,IR:400μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF12CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,12CL
$0.000000 More

4.0SMF64A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-3.88A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DM
$0.000000 More

SMCJ18CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-51.37A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMF80A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129V ,IPP-1.55A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ220CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-1.12A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More

4.0SMF28A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.82A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CG
$0.000000 More

TPSMCJ36CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-25.82A ,IR:1μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-TPSMCJ
$0.000000 More

4.0SMF43A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CT
$0.000000 More
SMAJ11CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-21.98A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF6.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6V ,VC@IPP:10.3V ,IPP-38.83A ,IR:800μA ,SOD-123FL ,AG
$0.000000 More
SMAJ70CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-3.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ18CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-13.7A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ16A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF30A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CK
$0.000000 More

4.0SMF8.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SOD-123FL ,8VCL
$0.000000 More

4.0SMF10CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.52A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,10CL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in