The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2P58V0D12J17M04SMCSM |
| Manufacturer Product Number: | 5.0SMDJ58CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-5.0SMDJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 5000W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 58V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 93.6V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 53.95A |
| Package : | DO-214AB (SMC) |
| Description: | BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-53.95A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-5.0SMDJ |
| Product Type | TVS Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 5.0SMDJ_v2408.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-19
Quantity
Unit Price
5
$0.609231
20
$0.533077
100
$0.380769
MPQ:500
MOQ: 500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

4.0SMF33CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,33CL
$0.000000 More
SMF18A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-6.85A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMCJ18CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-51.37A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMF200CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):200V ,VC@IPP:324V ,IPP-0.62A(620mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF75A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.3A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DR
$0.000000 More
SMAJ30CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF45A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-2.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF100CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-1.23A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF24CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-5.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMBJ36CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-10.33A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.025588 More
SMAJ28A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.81A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF5.0CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-21.74A ,IR:400μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF45CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-5.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,45CL
$0.000000 More

4.0SMF18CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-13.7A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,18CL
$0.000000 More
SMAJ160CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-1.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF8.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SOD-123FL ,8VCL
$0.000000 More
SMAJ14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF14A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-8.62A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF26A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CE
$0.000000 More
SMF17CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-7.25A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in