| Product number: | TVS2-2Q24V0C40G65M04D15P6 |
| Manufacturer Product Number: | P6KE24CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-P6KE |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 600W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 24V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 33.2V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 18.07A |
| Package : | DO-204AC(DO-15) |
| Description: | BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:33.2V ,IPP-18.07A ,IR:5μA ,DO-204AC(DO-15) ,SOCAY-P6KE |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-P6KE |
| Product Type | TVS Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-16
SMF13CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:21.5V ,IPP-9.3A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ3.3A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):3.3V ,VC@IPP:8V ,IPP-43.8A ,IR:600μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ48CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-5.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ180CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):180V ,VC@IPP:291.6V ,IPP-1.37A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF80A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129V ,IPP-1.55A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ11A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-21.98A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF17A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-14.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BR
$0.000000 More

4.0SMF78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.18A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DT
$0.000000 More

4.0SMF45CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-5.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,45CL
$0.000000 More

4.0SMF20A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.34A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BV
$0.000000 More

SMBJ250CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-1.48A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
SMF60CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-2.07A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF26A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CE
$0.000000 More
SMF12A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-10.05A ,IR:2.5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF33A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CM
$0.000000 More
SMAJ40A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF24CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-10.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,24CL
$0.000000 More
SMAJ10A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.53A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF18A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-6.85A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMBJ300CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-1.23A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.042646 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in