The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2Q24V0C62G20M04SMBSM |
| Manufacturer Product Number: | SMBJ24CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMBJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 600W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 24V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 38.9V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 15.42A |
| Package : | SMB/DO-214AA |
| Description: | BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-15.42A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMBJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMB |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMBJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-29
SMAJ14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ11CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-21.98A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF7.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SOD-123FL ,7CL
$0.000000 More

4.0SMF11A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-21.98A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,AZ
$0.000000 More
SMAJ150CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):150V ,VC@IPP:243V ,IPP-1.65A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF14CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-8.62A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF220A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-0.56A(560mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF28CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.82A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,28CL
$0.000000 More
SMAJ9.0CA
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF5.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-21.74A ,IR:400μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMCJ440CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):440V ,VC@IPP:713V ,IPP-2.1A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMF80CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129V ,IPP-1.55A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF120A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-1.04A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ9.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ13CA
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:21.5V ,IPP-18.6A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ130CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-1.91A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ36CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-6.88A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ170A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-1.45A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF12CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,12CL
$0.000000 More

4.0SMF12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,BE
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in