The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2Q300VC62G20M04SMBSM |
| Manufacturer Product Number: | SMBJ300CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMBJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 600W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 300V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 486V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 1.23A |
| Package : | SMB/DO-214AA |
| Description: | BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-1.23A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMBJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMB |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMBJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-15
Quantity
Unit Price
5
$0.152308
10
$0.121846
100
$0.086815
300
$0.059400
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ18CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-13.7A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMCJ440CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):440V ,VC@IPP:713V ,IPP-2.1A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMF200A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):200V ,VC@IPP:324V ,IPP-0.62A(620mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF8.5A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-13.89A ,IR:10μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF5.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-21.74A ,IR:400μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF70CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-1.77A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ48A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-5.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ20A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF18CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-6.85A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ80A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129.6V ,IPP-3.09A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF14A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BK
$0.000000 More
SMF26CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-4.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ45A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-5.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SM8S36AG
UNI TVS Diodes ,6600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-114A ,IR:5μA ,DO-218AB ,SOCAY-SM8S
$0.000000 More
SMAJ51A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.85A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ28A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.81A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF9.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-12.99A ,IR:5μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF28A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-8.82A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CG
$0.000000 More
SMAJ30CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMBJ250CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-1.48A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in