✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-05D0-182B48A0L050010 |
| Manufacturer Product Number: | 05D220K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-05D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | Ø5mm |
| Varistor Voltage (Vv) : | 22(19.5~26) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 48V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC18V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 100A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC18V ,Vv:22(19.5~26) ,Vc:48V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-05D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 05D Series_v2105.1.pdf |
| 05D_Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

10D821K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D101K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:177V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D751KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC615V ,Vv:750(675~825) ,Vc:1240V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D271KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:455V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,1200A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-07D
$0.021204 More

05D180K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:40V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV
$0.000000 More

10D180K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D330KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC26V ,Vv:33(29.5~36.5) ,Vc:66V ,500A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D681KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC560V ,Vv:680(612~748) ,Vc:1120V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D680KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC56V ,Vv:68(61~75) ,Vc:135V ,500A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D361K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC300V ,Vv:360(324~396) ,Vc:620V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D680K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC56V ,Vv:68(61~75) ,Vc:135V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D621K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D270KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:60V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D331KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC275V ,Vv:330(297~363) ,Vc:550V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D180KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,500A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D121KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D151K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:260V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D121KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.054770 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in