✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-05D0-A4A5D8H0L050010 |
| Manufacturer Product Number: | 05D511KJ |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-05D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | Ø5mm |
| Varistor Voltage (Vv) : | 510(459~561) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 845V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC415V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 800A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-05D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 05D_Series.pdf |
| 05D Series_v2105.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

10D220KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC18V ,Vv:22(19.5~26) ,Vc:43V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D561K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D241KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC200V ,Vv:240(216~264) ,Vc:395V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D680K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC56V ,Vv:68(61~75) ,Vc:135V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D621KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D511K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D151K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:260V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D151KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:250V ,1750A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D331KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC275V ,Vv:330(297~363) ,Vc:550V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:650V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

05D470KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:104V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:675V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D330K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC26V ,Vv:33(29.5~36.5) ,Vc:66V ,250A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D390K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,250A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D331KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC275V ,Vv:330(297~363) ,Vc:570V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D270K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:53V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D201KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC170V ,Vv:200(180~220) ,Vc:355V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D751KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC615V ,Vv:750(675~825) ,Vc:1240V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D470K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,500A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in