✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-05D0-H3G4A8H0L050010 |
| Manufacturer Product Number: | 05D471K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-05D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | Ø5mm |
| Varistor Voltage (Vv) : | 470(423~517) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 810V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC385V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 800A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:810V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-05D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |

05D471KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:810V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-05D
$0.021201 More

05D471KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:810V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 05D_Series.pdf |
| 05D Series_v2105.1.pdf |
Lead time: Discontinued

07D820KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:135V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D471KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D181KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:320V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D560K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC45V ,Vv:56(50~62) ,Vc:123V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D101K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:165V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D151KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:250V ,1750A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D181K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:300V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D330KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC26V ,Vv:33(29.5~36.5) ,Vc:66V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D121K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D820KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:135V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D181K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:320V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D821KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D301K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:500V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D431K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:745V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D561K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.041926 More

10D470KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D301KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:500V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D270KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:53V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D180K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:165V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in