✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-05D0-K5F6KBH0L050010 |
| Manufacturer Product Number: | 05D621KJ |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-05D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | Ø5mm |
| Varistor Voltage (Vv) : | 620(558~682) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 1025V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC505V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 800A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-05D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 05D Series_v2105.1.pdf |
| 05D_Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

14D561K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,14D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,4500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-14D
$0.059400 More

07D241K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC200V ,Vv:240(216~264) ,Vc:395V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D820K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:135V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D561KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D201K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC170V ,Vv:200(180~220) ,Vc:340V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D561KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:165V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D151K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:260V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:177V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D470KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D781K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC640V ,Vv:780(702~858) ,Vc:1290V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D220K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC18V ,Vv:22(19.5~26) ,Vc:43V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.025588 More

05D221K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:380V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D270K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:60V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D681K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC560V ,Vv:680(612~748) ,Vc:1120V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D511K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

10D511K-C5.0
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,2500A ,Short straight lead ,P7.5mm ,L5.0±0.5mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

10D121K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D270K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:53V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D271KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:475V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in