✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-07D0-384G93B5J050011 |
| Manufacturer Product Number: | 07D470K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-07D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | 07D |
| Varistor Voltage (Vv) : | 47(42~54) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 93V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC38V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 250A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,250A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-07D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 07D Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-29

05D330K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC26V ,Vv:33(29.5~36.5) ,Vc:73V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D431KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:710V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D391KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:650V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D121K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D121KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D181KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:300V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D431K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:710V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D331K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC275V ,Vv:330(297~363) ,Vc:570V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D220KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC18V ,Vv:22(19.5~26) ,Vc:43V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D121KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:210V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D390K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,250A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D511K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

07D680KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC56V ,Vv:68(61~75) ,Vc:135V ,500A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D561KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D821KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:650V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

07D180K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D561K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D751K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC615V ,Vv:750(675~825) ,Vc:1240V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D621K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in