✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-07D0-B1E1E2A7J050011 |
| Manufacturer Product Number: | 07D151KJ |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-07D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | 07D |
| Varistor Voltage (Vv) : | 150(135~165) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 250V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC125V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 1750A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:250V ,1750A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-07D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 07D Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

14D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,14D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,4500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-14D
$0.226177 More

07D561K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D681KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC560V ,Vv:680(612~748) ,Vc:1120V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D751KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC615V ,Vv:750(675~825) ,Vc:1240V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D241KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC200V ,Vv:240(216~264) ,Vc:415V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D511K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D470K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:104V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D821K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D201KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC170V ,Vv:200(180~220) ,Vc:340V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:810V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.017668 More

10D820K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:135V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:80V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:675V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D331K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC275V ,Vv:330(297~363) ,Vc:570V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D431KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:710V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D101K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:177V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D680KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC56V ,Vv:68(61~75) ,Vc:135V ,500A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D301KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:500V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D781KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC640V ,Vv:780(702~858) ,Vc:1290V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in