✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-07D0-B2G2E4A2J050011 |
| Manufacturer Product Number: | 07D271K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-07D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | 07D |
| Varistor Voltage (Vv) : | 270(243~297) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 455V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC225V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 1200A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:455V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-07D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 07D Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-27

05D180KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:40V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV
$0.000000 More

10D431K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:710V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D621KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D221K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:360V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D621K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D331KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC275V ,Vv:330(297~363) ,Vc:570V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D331K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC275V ,Vv:330(297~363) ,Vc:550V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D821KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D180KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,500A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:810V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.017668 More

10D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:650V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

05D301KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:520V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:675V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D470K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D102K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC825V ,Vv:1000(900~1100) ,Vc:1650V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D361KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC300V ,Vv:360(324~396) ,Vc:620V ,500A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D121KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D820KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:145V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D271K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:455V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in