✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-07D0-E1H1K3A2J050011 |
| Manufacturer Product Number: | 07D181K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-07D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | 07D |
| Varistor Voltage (Vv) : | 180(162~198) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 300V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC150V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 1200A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:300V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-07D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 07D Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

10D301KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:500V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:80V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D471KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D621K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D151K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:250V ,1200A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D470KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:104V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D511K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:165V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D330K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC26V ,Vv:33(29.5~36.5) ,Vc:73V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D511K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

10D560K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC45V ,Vv:56(50~62) ,Vc:100V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D431KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:710V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D271K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:455V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D751K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC615V ,Vv:750(675~825) ,Vc:1240V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D201KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC170V ,Vv:200(180~220) ,Vc:355V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D301KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:500V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D361K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC300V ,Vv:360(324~396) ,Vc:595V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D221K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:360V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:675V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:650V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in