✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-07D0-G6B8ACA2J050011 |
| Manufacturer Product Number: | 07D821K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-07D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | 07D |
| Varistor Voltage (Vv) : | 820(738~902) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 1355V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC670V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 1200A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-07D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 07D Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

05D390K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:80V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D201KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC170V ,Vv:200(180~220) ,Vc:340V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D331KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC275V ,Vv:330(297~363) ,Vc:550V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D511K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D751K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC615V ,Vv:750(675~825) ,Vc:1240V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.054770 More

05D180KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:40V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV
$0.000000 More

05D151K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:260V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D911K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC745V ,Vv:910(819~1001) ,Vc:1500V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D221K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:360V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:810V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D560K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC45V ,Vv:56(50~62) ,Vc:110V ,250A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D301KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:500V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D201K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC170V ,Vv:200(180~220) ,Vc:355V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D820KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:145V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D361KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC300V ,Vv:360(324~396) ,Vc:595V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D431K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:745V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D821K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D241K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC200V ,Vv:240(216~264) ,Vc:395V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D561K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.041926 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in