✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-07D0-H1B2F3A2J050011 |
| Manufacturer Product Number: | 07D221K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-07D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | 07D |
| Varistor Voltage (Vv) : | 220(198~242) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 360V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC180V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 1200A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:360V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-07D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 07D Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

10D361KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC300V ,Vv:360(324~396) ,Vc:595V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D511K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:675V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D301K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:500V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D820K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:135V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:80V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D621KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D221K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:380V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D180KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D390K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D471KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:810V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-05D
$0.021201 More

10D470KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D121KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D561K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.041926 More

07D390K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,250A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D821KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D112K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC895V ,Vv:1100(990~1210) ,Vc:1814V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D561KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D621KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in