✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-07D0-H1B2F3A7J050011 |
| Manufacturer Product Number: | 07D221KJ |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-07D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | 07D |
| Varistor Voltage (Vv) : | 220(198~242) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 360V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC180V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 1750A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:360V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-07D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 07D Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-29

07D271KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:455V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D112KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC895V ,Vv:1100(990~1210) ,Vc:1814V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D330K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC26V ,Vv:33(29.5~36.5) ,Vc:73V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D241KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC200V ,Vv:240(216~264) ,Vc:395V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D241KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC200V ,Vv:240(216~264) ,Vc:395V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D390K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,250A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:650V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

10D270KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:53V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D112K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC895V ,Vv:1100(990~1210) ,Vc:1814V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.054770 More

10D621KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D431KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:710V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

14D561K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,14D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,4500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-14D
$0.059400 More

05D391KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:675V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D470KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:104V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:165V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D270K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:53V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

14D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,14D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,4500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-14D
$0.226177 More

10D561KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D431KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:745V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in